Семінар-нарада в Олександрівській ОТГ

17 квітня 2019 року департамент освіти і науки облдержадміністрації разом із працівниками кафедри управління та адміністрування Донецького ОБЛІППО провів плановий семінар-нараду з представниками об’єднаних територіальних громад на базі Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олександрівської селищної ради. На семінарі був присутній 21 учасник із числа керівників відділів освіти та директорів опорних шкіл 10 ОТГ Донецької області. У роботі семінару-наради взяла участь Тетяна Володимирівна Сідашева, в. о. директора департаменту освіти і науки, начальник управління освітньої політики та менеджменту.

Тематику семінару відображав перелік проблем та інновацій, що постали перед менеджерами освітнього сектору в умовах децентралізації та реформування сучасної української школи. Тема «Фінансова автономія закладів освіти в умовах сучасності» була представлена у виступі Правдивцева П. А., старшого викладача кафедри управління та адміністрування. Євроінтеграційна проблематика знайшла висвітлення в доповіді «Менеджмент міжнародної інтеграції Нової української школи: євроклуб як сучасний hub», з якою виступила доцент кафедри Бобилева Я. В. З рекомендаціями щодо «Пошуку нових ресурсів для фандрайзингу та краудфандингу» у проектній діяльності громад до учасників семінару звернувся завідувач кафедри, доцент Абизов В. Є. Вкрай доречним для формування цифрової компетентності керівників освіти став огляд «Цифрова Україна: сучасні цифрові інструменти управління», презентований Фаріним С. Л., завідувачем відділу ЗНО та моніторингу якості освіти. Також науково-методичні матеріали для самостійного вивчення учасниками семінару подали: Антоненко В. В., завідувач відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій — «Стратегія розвитку освіти ОТГ за методиками SMART та RBN»; Правдивцев П. А., старший викладач кафедри — «Академічна доброчесність як елемент системи забезпечення якості освіти».

Роботу семінару-наради підсумувала у своїй доповіді «Реформування мережі закладів освіти в ОТГ» Сідашева Т. В., в. о. директора департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації. Було проаналізовано стан дошкільної освіти в ОТГ, насамперед, у розрізі наповнюваності діючих закладів дошкільної освіти.

Переконливими статистичними даними Сідашева Т. В. довела, що при наявності беззаперечних успіхів розвитку освітньої структури ОТГ потрібно на рівні влади громад приділити особливу увагу раціональному використанню майна та ресурсів на користь учнів, а саме — створенню шкіл-філій навколо опорної школи та оптимізації малокомплектних шкіл, які значно відстають оснащенням за кінцевою якістю освіти від опорних шкіл. Окрема увага була приділена дистанційній освіті в області.

За підсумками доповіді Сідашева Т. В. сформулювала основні завдання для освіти ОТГ:

  • додаткові місця в ДНЗ;
  • оптимальна освітня інфраструктура в ОТГ;
  • якісна освіта;
  • ефективне використання освітньої субвенції;
  • навчання і виховання дітей з ООП;
  • система ПТО;
  • професійне зростання педагогів.

Дивитись фоторепортаж...