Відбулася коучинг-студія «Методичний супровід учителів гуманітарних предметів в умовах НУШ»

Коучинг – це мистецтво створення середовища, що полегшує рух людини до бажаної мети, так, щоб це приносило задоволення. Таке середовище і створив 16 квітня 2019 року відділ гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО під час проведення коучинг-студії «Методичний супровід учителів гуманітарних предметів в умовах НУШ» на базі КЗ «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради Донецької області».

Мета заходу – поширення інноваційного методичного та педагогічного досвіду освітян області щодо впровадження сучасних освітніх технологій; обговорення сучасних тенденцій і викликів у розвитку освітніх технологій.

Учасниками коучинг-студії стали методисти, керівники методичних об’єднань міст Маріуполя, Вугледару, Волноваського, Великоновосілківського, Нікольського та Мангушського районів, які опікуються зарубіжною літературою, російською, новогрецькою, англійською, французькою та німецькою мовами, а також учителі, які викладають зазначені предмети. Усього близько 150 учасників.

З вітальним словом до учасників студії, методистів і керівників методичних об’єднань міст, районів та об’єднаних територіальних громад області звернулися завідувач відділу гуманітарної освіти Світлана Юріївна Гарна, заступник директора МКЦ Ірина Олександрівна Цунікова, методист МКЦ Тетяна Іллівна Упир, директор Маріупольського технічного ліцею Аліна Володимирівна Беззапонова, які побажали всім плідної праці, креативних ідей, хороших результатів та гарного настрою.

Подарунком присутнім був музично-танцювальний флешмоб від ліцеїстів.

«Цінність ідеї в тому, як її використовують» – під таким гаслом пройшов аукціон педагогічних ідей «Навчаючи інших – навчаюся сам!», що передбачав презентацію інноваційних знахідок методичних служб, навчальних закладів, окремих педагогічних працівників з упровадження сучасних освітніх технологій. Було представлено 35 ідей-лотів. Переможців визначали самі учасники коучингу, «купуючи» за умовні фішки ті ідеї, що їм сподобалися найбільше.

Друга частина заходу – це проведення майстер-класів для вчителів зарубіжної літератури, російської, новогрецької, англійської, французької та німецької мов.

Майстер-класи з англійської мови презентували Пірго Сергій Платонович, КЗ «Маріупольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 66 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Візуалізація навчального матеріалу у програмі VideoScribe»; Корольова Олена Станіславівна, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 47 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Навчання навичок ХХІ століття на уроках англійської мови у контексті Нової української школи»; Михайлова Марина Володимирівна, КЗ «Маріупольська гімназія № 2 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Reading is Fun! Is it possible?» («Читання – це весело! Чи це можливо?»); Шевченко Тетяна Миколаївна, Урзуфська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Першотравневої районної ради Донецької області, з теми «Використання дебатів як ігрової технології на уроках англійської мови з метою розвитку навичок XXI століття»; Тарасова Наталя Анатоліївна, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 31 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Ігрові технології на уроках англійської мови»;

з німецької мови  Шелгунова Наталія Володимирівна, КЗ «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Проектна робота як неодмінний чинник імплементації концепції НУШ на уроках іноземної мови»;

із французької  Казаку Тетяна Вавилівна, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Формування комунікативних мовленевих компетенцій учнів з урахуванням їх вікових інтересів і особливостей рівня соціокультурного виховання»; Ларіонова Ольга Володимирівна, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Скрайбінг та скетчноутінг як засоби візуалізації на уроках французької мови»; Дегремонт Ганна Сергіївна, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 34 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Сучасний урок: приклади актуальних технологій навчання»;

із зарубіжної літератури, російської мови Мороз Ірина Олегівна, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 54 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Фотоколаж як один із засобів візуалізації на уроках літератури»; Стоцієнко Алла Іванівна, Кирильченко Любов Михайлівна, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 56 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Модель сучасного уроку словесності на платформі педагогічного сторітелінгу»; Павлова Оксана Вікторівна, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Зробимо відкриття разом. «Важкі сторінки» «Злочину і кари» Ф. Достоєвського»; Сотніченко  Марина Михайлівна, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 41 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Живописна інтерпретація традиційного тексту»; Назаренко Світлана Вадимівна, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Маріупольської міської ради Донецької області», з теми «Інтерактивні вправи в системі інтегрованого уроку»; Степанченко Євгенія Миколаївна, Нікольська гімназія «Софія» із загальноосвітньою школою І ступеня № 2 Нікольської районної ради Донецької області, «Мотивація навчальної діяльності на уроках російської мови: маленькі секрети великого уроку».

Скільки цікавих та креативних ідей розкрили учасники коучинг-студії! Зрозуміло, що вчителі прагнуть змін, вони наполегливі у своїх пошуках інновацій, готові поділитися своїми набутками.

Коучинг-студія завершила свою роботу в атмосфері творчості та толерантності. Проте попереду найголовніше ‒ використання набутого досвіду у власній педагогічній практиці.

Організатори й учасники заходу щиро дякують адміністрації та всім працівникам КЗ «Маріупольський технічний ліцей» Маріупольської міської ради Донецької області» за теплу зустріч та гостинність!

Дивитись фоторепортаж...