Про перебіг другого дня відбіркового етапу конкурсу «Учитель року – 2021» у Донецькій області

21 січня 2021 року в Донецькій області відбувся другий день конкурсних випробувань відбіркового етапу другого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021».

Для комфортних умов роботи для учасників було створено окремі онлайн-групи по номінаціях «Керівник закладу освіти», «Математика», «Трудове навчання», «Українська мова та література».

У перший день учасники номінації «Керівник закладу освіти» взяли участь у випробуванні «Управлінський практикум», представленого у форматі управлінського рішення щодо розвитку закладу на основі виконаного аналізу кейсу закладу (типу, рівня освіти, умови діяльності, фінансування, місцезнаходження, освітньої програми тощо) з використанням методів ситуаційного аналізу. Упродовж другого дня учасники працювали над управлінськими задачами, де треба було проявити знання нормативної бази, рівень володіння сучасними алгоритмами і способами розв’язання проблемних ситуацій.

Конкурсантки номінації «Трудове навчання» після жеребкування розробляли технологічну картку дистанційного уроку. У випробуванні «Дистанційний урок» учасники продемонстрували педагогічну майстерність з організації освітнього процесу в онлайн-режимі.

Графік конкурсних випробувань у номінації «Математика» був напружений, однак учителі-конкурсанти змогли продемонструвати творчість, креативність та активність. Під час випробування «Дистанційний урок» учасники презентували педагогічну майстерність з організації освітнього процесу в дистанційному режимі. Онлайн-зустріч надала можливість конкурсантам поділитися власним досвідом із напрацьованих інноваційних ідей проведення уроків в асинхронному режимі взаємодії. У ході обговорення з членами журі освітяни показали творчий підхід щодо використання сучасних інноваційних технологій.

Другого конкурсного дня в номінації «Українська мова та література» філологині-україністки демонстрували професійну майстерність, створюючи технологічну картку дистанційного уроку. Учасницям було запропоновано теми з української мови: «Рід незмінюваних іменників» та «Не з дієприкметниками». Конкурсантки підтвердили високий рівень фахових знань. За відведені дві години на виконання завдання педагогині змогли висвітлити доцільність вибору цифрових технологій, раціональність використання електронних освітніх ресурсів та інтерактивних вправ під час дистанційного уроку. Співбесіда з учасницями довела, що кожна філологиня має свій погляд на таку актуальну в освіті проблему як організація віддаленого навчання. Тож очікуймо на результати!

Під час оцінювання конкурсних завдань усі члени журі виявили високу фахову компетентність, об’єктивність і неупередженість, що засвідчено колегіальною оцінкою за кожний різновид завдань. З результатами відбіркового етапу другого туру конкурсу можна ознайомитися в розділі Всеукраїнський конкурс «Учитель року».