Про зміни в розрізі оновленого освітнього законодавства щодо підвищення кваліфікації

19 січня відбулась онлайн-нарада департаменту освіти і науки облдержадміністрації з керівниками органів управління освітою територіальних громад, військово-цивільних адміністрацій. У межах цієї зустрічі зокрема висвітлювалося питання змін в організації проходження атестації педагогічних працівників. Юлія Бурцева, в. о. ректора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, наголосила на змінах в освітньому законодавстві щодо підвищення кваліфікації та важливих аспектах щодо укладання договорів на надання послуг із підвищення кваліфікації у 2021 році.

Так, відповідно до вимог Постанови КМУ № 800 від 21.08.2019 р. підвищення кваліфікації відбувається за рахунок державного, місцевих бюджетів, кошти фізичних та/або юридичних осіб, інші власні надходження закладу освіти та/або його засновника, інші джерела, не заборонені законодавством. Витрати, пов’язані з підвищенням кваліфікації, відшкодовуються у порядку, визначеному законодавством.

  • Установи обласного підпорядкування отримують послуги за кошти обласного бюджету відповідно до заявок, що ввійшли в регіональне замовлення на підвищення кваліфікації.
  • Установа, яка направляє слухача на підвищення кваліфікації, — за відповідним договором з урахуванням закладеної в кошторис установи вартості витрат на підвищення кваліфікації.
  • Фізичні особи, які бажають отримати підвищення кваліфікації, — за договором із фізичною особою за власний кошт по зазначеним у договорі реквізитам.

Увагу акцентовано й на технічній процедурі підписання договору. Вона передбачає:

  1. Установа-замовник заповнює, роздруковує і підписує зі свого боку договір про навчання у 2-х примірниках. У договорі заповнюються:
  • посада, ПІБ керівника установи та документ, на підставі якого він працює;
  • вартість предмета закупівлі в межах затверджених кошторисних призначень;
  • реквізити установи замовника;
  • додаток до Договору з повним переліком працівників, що планують підвищити кваліфікацію, та обов’язковим заповненням інших граф таблиці.
  1. Обидва примірники передають до Інституту.
  2. Інститут опрацьовує і підписує договір, 1 примірник повертає до установи для публікування та подальшої реєстрації в органах Державної казначейської служби України.

Наголошено, що за результатами успішного проходження курсів із підвищення кваліфікації з фізичною особою або установою-замовником складається Акт виконаних робіт та видаються сертифікати або свідоцтва.

У разі виникнення будь-яких питань, пов’язаних із зарахуванням на курси з підвищення кваліфікації до Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, звертайтесь, будь ласка, за консультацією: