Другий, регіональний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020»: перший день випробувань

У перший день випробувань другого, регіонального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» (далі – Конкурс) учасників, членів журі та запрошених гостей привітно приймали заклади освіти м. Краматорська та Слов’янська.

Номінація «Початкова освіта»

Тепло зустрічали гостей учні початкової школи Краматорського закладу загальної середньої освіти № 22 з профільним навчанням імені Миколи Миколайовича Крупченка на чолі з директором Малаховою Н. В.

Конкурсантів привітали в. о. ректора, кандидат педагогічних наук Юлія Бурцева, декан факультету підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, кандидат педагогічних наук Тетяна Колган та завідувач відділу початкової освіти Донецького ОБЛІППО, координатор НУШ у Донецькій області, тренер НУШ (БФ «Крок за кроком») Наталія Капінус, які побажали успіхів на шляху до перемоги, невичерпної енергії та наснаги у здійсненні творчих намірів!

27 педагогів із різних міст, районів та ОТГ області проходили відбіркові випробування, які складалися з тестування з фахової майстерності, демонстрації уміння аналізувати педагогічні ситуації, обирати оптимальні шляхи їх вирішення.

Номінація «Зарубіжна література»

Учасників у номінації «Зарубіжна література» радо приймала Краматорська українська гімназія. Розпочалося відкриття святковим концертом, на якому були представлені конкурсанти та члени журі. З вітальним словом до присутніх звернувся в. о. кафедри суспільно-гуманітарної освіти Донецького ОБЛІППО, кандидат педагогічних наук Ігор Ціко, який зазначив, що вчитель зарубіжної літератури виконує надважливе завдання: засобами мистецтва слова формує національно-культурну самість (українськість) учня і, водночас, планетарне мислення. Конкурс «Учитель року» – це один з етапів професійного самозвершення.

Після завершення урочистостей 24 педагоги виконали тестування з фахової майстерності, де продемонстрували знання з методики викладання предмета, психології й педагогіки. Друге конкурсне випробування – «Методичний практикум – передбачало складання технологічної карти, що репрезентуватиме методичну підготовку вчителя до уроку зарубіжної літератури.

Перший конкурсний день завершився. Завтра ми чекаємо на вісімку фіналістів, а всім учасникам бажаємо мудрості в досягненні мети, креативності для її практичного втілення та успіхів у випробуваннях!

Номінація «Хімія»

Вихованці Краматорської української гімназії урочисто вітали і гостей, членів огркомітету, журі та учасників Конкурсу в номінації «Хімія».

З вітальним словом до учасників та всіх присутніх звернувся завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання Донецького ОБЛІППО, голова журі Віктор Шабанов. Він зазначив, що кожен з учасників уже став переможцем у своєму місті, районі, а це означає, що всі учасники мають цікаві й перспективні педагогічні традиції, значні здобутки в царині модернізації методики вивчення основ наук у школі.

Зі словами підтримки виступила методист відділу природничих дисциплін Донецького ОБЛІППО, заступник голови журі Людмила Прядко. Вона зазначила, що попереду на конкурсантів чекають не прості, але цікаві випробовування, надала настановчі рекомендації щодо проходження конкурсних завдань, побажала всім конкурсантам плідної та творчої роботи.

Відбірковий етап охоплював такі випробування: контрольна робота (тестування та розв’язування задач), хімічний експеримент. Усі 17 учасників проявили неабияку кмітливість і показали високий рівень фахової майстерності.

Номінація «Образотворче мистецтво»

Слов’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17 гостинно зустрічала учасників відбіркового етапу регіонального туру в номінації «Образотворче мистецтво».

13 учителів-учасників пройшли два випробування: «Тестування з фахової майстерності» та «Методичний практикум». За результатами цих випробувань було визначено вісімку конкурсантів, які набрали найбільшу кількість балів та запрошені до участі в заключному етапі ІІ (регіонального) туру Конкурсу. Очні конкурсні випробування спрямовані на оцінку знання конкурсантів із фаху, методики викладання предмета, психології та педагогіки, а також на виявлення методичної майстерності, уміння використовувати сучасні підходи в компетентнісному полі Нової української школи.

Номінація «Історія»

Слов’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 вітала учасників у номінації «Історія». 19 учителів історії Донеччини демонстрували знання історії у відбірковому етапі, виконуючи тести (історія України, всесвітня історія, педагогіка і психологія, методика викладання історії) та практичну роботу. Учителі історії намагалися графічно зобразити події буремного 1920 року в Україні.

Під час усіх відбіркових завдань панувала творча та доброзичлива атмосфера, тому всі конкурсанти змогли продемонструвати професійну майстерність. За результатами випробувань журі відібрало 8 фіналістів із кожної номінації, які продовжать подальшу боротьбу.

Вітаємо педагогів із першою перемогою та бажаємо успіхів у подальших випробуваннях!

Дивитись фоторепортаж...