Підсумкова нарада департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації та Донецького обласного інституту післядипломної освіти

28.12.2019 року проведено підсумкову нараду департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації та Донецького обласного інституту післядипломної освіти. У заході взяли участь понад 70 працівників. Під час наради були підбиті підсумки роботи за 2019 рік, виокремлені стратегічні напрями розвитку, а також затверджено План підвищення кваліфікації та План роботи інституту на 2020 рік. Було наголошено на взаємодії з представниками ОТГ, акцентовано увагу на важливості та необхідності мережі взаємодії з адміністративними територіальними громадами, а також на необхідності управлінського та науково-методичного супроводу розвитку освітніх реформ у регіоні та запровадження інновацій в області.

З вітальним словом звернулася Сідашева Т. В., директор департаменту освіти і науки, яка наголосила на важливості проєктів, які вже тривають, та які заплановані на наступний рік. В. о. ректора Донецького ОБЛІППО Бурцева Ю. О. окреслила кадровий та структурний потенціал інституту, що надає можливість зростання освітніх галузей регіону. Юлія Олександрівна наголосила, що система підвищення кваліфікації модернізована згідно із сучасною нормативно-правовою базою. Одним із пріоритетних напрямів розвитку стала реалізація програми «ЕКОЛОГІЧНА ПРОСВІТА ТА ІНФОРМУВАННЯ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ДОНЕЧЧИНИ» на 2020-2025 роки, яка була затверджена на колегії Донецької облдержадміністрації 26 грудня 2019 року.

Перспективними напрямами розвитку освіти на 2020 рік визначено екологічну освіту; сталий розвиток; STEM-освіту; перевернуте навчання; робототехніку.

В. о. проректора з науково-методичної роботи Колган Т. В. зосередила увагу на модернізації освітніх програм підвищення кваліфікації, що дало можливість залучити понад 11 тисяч освітян (заявки на підвищення кваліфікації та різноманітних форм взаємодії в системі міжкурсових заходів). Зазначимо, що на відміну від попередніх років кількісний показник збільшився майже у три рази. Цьому сприяє не тільки висока якість курсів підвищення кваліфікації, а й можливість корекції освітніх програм згідно з потребами регіону.

За прогнозами на 2020 рік планується, що курси підвищення кваліфікації пройдуть 11350 осіб, а також буде проведено 108 тренінгів НУШ.

28.12.2019

Проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти Ломакіна Г. І. окреслила перспективні напрями науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти: робота з обдарованими (спецкурси для педагогів, Е-олімп – наукова школа); підвищення фахової майстерності педагогів (Школа майстерності, Фестиваль фахової майстерності); моніторингові дослідження (міжнародні, обласні, внутрішні моніторингові дослідження).

Малєєвим Д. В., в.о. проректора з наукової, інноваційної та міжнародної інтеграції, було визначено перспективи наукової та науково-дослідної роботи у 2020 році:

- посилити наукову та науково-педагогічну співпрацю з міжнародними фондами, науковими центрами, закладами освіти, установами та громадськими організаціями через залучення грантового фінансування всеукраїнських та міжнародних наукових проєктів;

- актуалізувати наукову діяльність спільно з науковими установами Національної академії наук України та національних галузевих академій наук;

- розширити на регіональному рівні науковий супровід науково-дослідної та роботи експериментальних майданчиків;

- здійснити спільно із Донецькою обласною державною адміністрацією, спрямовані на підвищення рівня ефективності роботи науково-педагогічних працівників для вирішення регіональних потреб, зокрема реалізація міжвідомчої регіональної програми «ЕКОЛОГІЧНА ПРОСВІТА ТА ІНФОРМУВАННЯ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ДОНЕЧЧИНИ» на 2020-2025 роки;

- розроблення та впровадження програми підвищення вебометричного рейтингу Інституту та посилення наукової складової діяльності науково-педагогічних працівників Інституту (створення авторських профілів та індексування робiт науковцiв у рiзноманiтних міжнародних бiблiографiчних та наукометричних базах даних, запровадження системи рейтингової оцінки діяльності науково-педагогічних працівників).

Калитинська Т. І., начальник відділу управління персоналом департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, наголосила на важливості та необхідності взаємодії всіх структур комунальної форми власності для реалізації освітніх завдань.

Дивитись фоторепортаж...