Українські духовні традиції та цінності — пріоритет у вихованні особистості дошкільника

17 грудня 2019 року в м. Покровськ на базі ЗДО № 11 «Чебурашка» (завідувач Пляшко О. Є.) відбувся обласний семінар-практикум «Організація освітнього процесу ЗДО на засадах інтеграції як основа формування дитячого світогляду». Семінар був організований завдяки співпраці відділів дошкільної освіти та національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Учасники семінару — методисти ММК/РМК/ОТГ, керівники, вихователі-методисти та вихователі ЗДО, які опікуються проблемами духовно-морального виховання дошкільників. Відкриттю роботи семінару передувала виставка дидактичних посібників, ігор, театрів, вертепів, лепбуків та наробок педагогів ЗДО щодо  виховання дітей на християнських цінностях.

Багато питань щодо виховання дітей на засадах християнських цінностях, їх інтеграції в освітній процес сучасного ЗДО було розглянуто. Діяльність методичної служби м. Покровська з організації духовно-морального виховання дітей дошкільного віку представляла Гуртова Л. М., методист міського методичного кабінету відділу освіти Покровської міської ради; систему роботи з виховання моральних чеснот дітей дошкільного віку в умовах ЗДО презентували Пляшко О. Є., завідувач ЗДО № 11 та Засипка Г. С., вихователь-методист ЗДО № 11 Покровської міської ради.

У практичній частині семінару свої напрацювання з питання впровадження в роботу парціальної програми «Духовно-морального виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях» представив колектив закладів освіти № 11 «Чебурашка» та № 36 «Пролісок»  м. Добропілля. Гості та учасники семінару разом із вихованцями під час відкритих занять гуртків вчилися співпрацювати, складати екологічні пам’ятки, вчились у тварин мудрості.

Напередодні свята Святого Миколая, педагогом з дошкільного закладу № 51 «Золота рибка» м. Покровська Корнєєвою Н. Є. та педагогом з Благодійного фонду «Надія» Новіковою С. К., були проведені  майстер-класи, що надали змогу присутнім розширити та вдосконалити свої педагогічні можливості щодо проведення з дітьми освітньої та розважальної роботи.

Учасники семінару наприкінці заходу прийшли до висновків, що перші християнські заповіді повинні опановуватися з дитинства. З віком, досягаючи самостійності, молода людини обирає цінності, за якими буде жити і розбудовувати свою людську гідність. І якщо в основі їх лежатимуть християнські заповіді, то це будуть універсальні людські цінності, що виражатимуть приналежність до земної спільноти й відповідальність «перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями» за збереження і процвітання рідної української землі.

З фото та дидактичними матеріалами семінару можна познайомитися за посиланням

https://drive.google.com/open?id=107EtIddVAruspA4z6ij_zRrlyyWU5dVh

17.12 ЗДО 11 Покровськ 02