Екологічна просвіта Донеччини: новації та передумови

На базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 17 грудня відбулися фінальні консультації та обговорення міжвідомчої регіональної Програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки», яка розробляється за ініціативи Донецької обласної державної адміністрації.

Розробником Програми є Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на замовлення департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації за підтримки департаменту освіти і науки, Всеукраїнської екологічної ліги.

У заході взяли участь понад двадцяти представників громадської спільноти Донецької області, співпрацівників департаментів екології та природних ресурсів та освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації.

Заходу передувала тривала складна робота, авторським колективом було проведено:

  • збір та обробку інформації щодо стану екологічної просвіти в Донецькій області, у тому числі щодо ступеня професійної екологічної компетентності педагогів, рівня та якості впроваджених та запланованих до впровадження екологічних просвітніх проєктів;
  • оцінку тенденцій розвитку екологічної просвіти та інформування в регіоні; проведено фокус-груп для всебічного вивчення проблеми з урахуванням потреб міського та сільського населення;
  • визначено напрями міжвідомчої взаємодії;
  • дослідження з визначення основних цілей, які будуть досягнуті в результаті реалізації Програми;
  • розроблено перелік заходів із кожного з основних напрямів реалізації Програми з визначенням обсягу та джерел фінансування.

За результатами роботи проєкт Програми було розміщено для ознайомлення та обговорення на електронних ресурсах Департаменту екології та природних ресурсів та Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Відкриваючи захід, в. о. ректора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юлія Бурцева зазначила: «Ми одними з перших в Україні пропонуємо Програму, яка формується з урахуванням Європейської стратегії освіти для сталого розвитку. Програма, яку ми сьогодні презентуємо, не має аналогів в Україні».

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко звернула увагу присутніх на те, що тільки комплексний підхід до формування нової свідомості сталого розвитку дозволить на Донеччині зберегти природне багатство.

Присутні активно обговорювали вектори реалізації Програми, зазначили якісний міжгалузевий підхід та сформулювали зауваження та доповнення для подальшого удосконалення Програми.

Дивитись фоторепортаж...