Профільне навчання в умовах реформування освіти  Донецької області

4 грудня 2019 року кафедрою управління та адміністрування спільно з відділом природничих дисциплін Донецького ОБЛІППО на базі Краматорського закладу загальної середньої освіти № 22 з профільним навчанням імені Миколи Миколайовича Крупченка Краматорської міської ради відбувся семінар «Профільне навчання в умовах реформування освіти в Донецькій області», де був представлений досвід роботи Краматорського закладу загальної середньої освіти № 22 з профільним навчанням (медичний клас) імені Миколи Миколайовича Крупченка Краматорської міської ради.

Семінар розпочався з привітання та ознайомлення з планом роботи на наступний рік.

Фостик О. М., завідувач Зорянської філії І-ІІ ступенів Іллінівського ОЗЗСО з поглибленим вивченням іноземних мов Костянтинівського району, розкрила особливості впровадження експериментального інтегрованого курсу «Природничі науки 10-11 клас», що організовано відповідно до листа директора ДНУ «ІМЗО» №22.1/10 – 4539 від 06.12.2018 в Донецькій області. Організовано експеримент, до якого долучилися чотири заклади загальної середньої освіти та кілька вчителів, які виявили бажання брати участь в експерименті. Олена Михайлівна наголосила на перевагах та ризиках зазначеного курсу. Наголосила на тому, що проєкти є авторськими та знаходиться на стадії апробації.

10412novost

З ейдетичним методом вивчення біології познайомила Грипась О. В., заступник директора з НВР Лиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Лиманської міської ради Донецької області. Вона показала переваги цього методу для запам’ятовування навчального матеріалу та познайомила з найпоширенішими методами ейдетики:

  • метод оживлення;
  • метод послідовних асоціацій;
  • метод фонетичних асоціацій;
  • метод входження;
  • метод образних гачків;
  • метод Цицерона;
  • метод графічних імпровізацій;
  • метод піктограм та ін.

Ці методи ґрунтуються на розвитку природних можливостей людини до фантазування, на умінні швидко створювати асоціації на кожну одиницю інформації та будувати з них серію зв’язаних між собою послідовних асоціацій з першого слова до останнього, знаходження співзвучних асоціацій до слів, «увійти» всередину картини, розповіді, фільму, будь-якого сюжету, перетворити його своєю фантазією. Під час майстер-класу учасники на власному досвіді мали можливість переконатися в ефективності цього методу.

20412novost

Яковенко Д. В., головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації, асистент кафедри педіатрії, неонтології та дитячих інфекцій Донецького національного медичного університету, завідувач дитячого інфекційного відділення Краматорської дитячої лікарні, представив спецкурс «Історія медицини», який викладає для учнів класів медичного профілю, розповів про матеріал, що вивчається в межах цього спецкурсу, та практику.

30412novost

Практичний досвід організації медичного профілю представила Малахова Н. В., директор Краматорського закладу загальної середньої освіти № 22 з профільним навчанням  імені Миколи Миколайовича Крупченка, визначивши особливості роботи у профільних медичних класах, переваги та труднощі організації медичного профілю, провела екскурсію школою, познайомила з традиціями та досягненнями школи.