Необхідно збудити думку дитини про ремесла

Ми живемо в час, коли зростає потреба економіки в працівниках, здатних не тільки сприймати раніше накопичені знання, а й створювати нові технології, послуги та продукти. Креативність як процес пошуку та застосування новаторських рішень стає одним з основних джерел створення конкурентних переваг сучасного підприємства чи організації.

03.12.2019 р. на базі Економіко-гуманітарного ліцею № 8 імені Василя Стуса відбувся воркшоп-практикум за темою «Інструменти навчання на уроках хімії для зацікавлення молоді щодо свідомого вибору майбутньої професії з урахуванням регіональних особливостей ринку праці» для методистів МК, керівників МО хімії та біології.

У роботі заходу взяли участь представники міст Авдіївки, Слов’янська, Новогродівки, Мирнограда, Добропілля, Краматорська, Селидового, Покровська, Торецька; Олександрівського, Великоновосілківського, Добропільського, Покровського, Слов’янського районів; Черкаської та Соледарської ОТГ.

Прядко Людмила Федорівна, методист відділу природничих дисциплін, привітала учасників та наголосила на тому, що Україна, на превеликий жаль, значно відстає від економічно розвинутих країн світу за рядом показників, що свідчить про слабкий розвиток креативності персоналу та рівня соціального капіталу (учнів, працівників).

Кітова Ольга Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання, звернула увагу на те, що хімічний експеримент виконує різні дидактичні функції, використовується в різних формах і поєднується з різноманітними методами і засобами навчання, і тому необхідно пам’ятати про головне – безпеку під час проведення експериментів. Ольга Анатоліївна ознайомила учасників заходу з особливостями організації роботи з БЖД при проведенні уроків природничого напрямку.

Волошина Ірина Георгіївна, методист кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання, наголосила на тому, що інтеграція є одним зі шляхів реалізації Концепції Нової української школи. Під чіткою активною підтримкою Ірини Георгіївни учасники воркшопу розробили інтеграційні завдання для учнів із використанням знань із математики і хімії. І головне – показали, навіщо ці знання потрібні в різних професіях.

У ході роботи розглядалися актуальні питання впровадження концепції Нової української школи. Учасники разом із тренерами мали змогу взяти участь у наступних вправах: «Карта хімічних елементів», «Якщо ти електротехнік», «Вернісаж прислів’їв про працю».

У створенні позитивної атмосфери заходу організаторам допомогли вправи командоутворення з використанням невербальної комунікації у виконанні представників груп, утворених у ході роботи воркшопу.

Наприкінці роботи учасники висловили слова щирої подяки організаторам, відділу природничих дисциплін Донецького ОБЛІППО, за креативність, новизну педагогічних ідей, створену позитивну атмосферу співпраці, мотивацію до подальшої плідної педагогічної роботи.

Організатори та учасники висловлюють щиру подяку Економіко-гуманітарному ліцею № 8 імені Василя Стуса на чолі з директором Калініною Вікторією Павлівною за гостинність та сприяння проведенню воркшопу.

Дивитись фоторепортаж...